Wózki pocztowe

site
_sopel

Temat: Podziemia na Dworcu Głównym
Witam zainteresowanych. Zgodnie z planem dworca z 1905 roku pod peronami dworca przebiegały trzy tunele. Ten pierwszy to dla podróżnych (obecnie). Drugi o którym tu jest mowa to tunel bagażowo-pocztowy ( na wysokości ekspedycji przesyłek tem gdzie stoją wózki pocztowe) był on nawet szeroki. Pamiętam przy przebudowie układu torowego dworca jego konstrukcja z zewnątrz była odsłonięta. No i trzeci na końcach peronów (na wysokości pętli autobusowej) tam były jakieś magazyny ale nie wiem od czego. Oczywiście z tych tuneli były wyprowadzone windy.
Źródło: sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=255Temat: Przesyłka lotnicza?
Takich cymbałów (np. tych złapanych na monitoringu) powinni zamykać z miejsca do pierdla lub obciążyć ich za wszystkie paczki przechodzące przez punkt który obsługują, a które dotarły uszkodzone, bo to prawie na pewno ich sprawka. Podobne niestety akcje bywają i u nas 'lokalnie' na poczcie. Z opowieści znajomego znam np. przypadek niewyżytego 'piłkarzyka-idioty' który widocznie bardzo nudził się na stażu, bo przeładowywał paczki na wózek pocztowy podrzucając je do góry i kopiąc. Do mnie do tej pory raz jedyny dotarła paczka po prostu skatowana - podarte opakowanie, odciski butów, poobijana jakby się toczyła na sznurku za pociągiem i poszarpana jakby jeszcze psy ją podgryzały. Listonoszowi aż głupio było taką dawać i zaproponował od razu spisanie protokołu, ale zawartość jakimś cudem okazała się nienaruszona.
Źródło: trioda.com/forum/viewtopic.php?t=16225


Temat: Komarno, pow. gródecki
Komarno - 279 m npm. Do miasta 4,5 km, dorożka 1 K 20 h., omnibus 40 h., w sobotę tylko wózek pocztowy 40 h. 6200 mieszkańców, w tem 1200 Polaków, 2300 Rosyan, 2700 Żydów Dom zajezdny Pinkasa Majesa w Rynku (2), pokój do śniadań Róg (obok sądu), obiady za poprzednim zamówieniem. Kościół w stylu odrodzenia z czasów Władysława IV. Z czasów Jana III. znakomicie zachowane szańce i wały w stronie zachodniej miasta. Pod miastem pomnik z XVII w. na pamiątkę zwycięstwa Sobieskiego nad Turkami, oraz figura czworoboczna z...
Źródło: genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=876All right reserved.
©